0 nowoc wydawnicze bazyliki 1

 

 

Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć budowę

Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego "Nazaret"

polecamy nowość wydawniczą, specjalną cegiełkę...

 "BIBLIA PIEKARSKA"

Z KOMENTARZAMI ŚW. JANA PAWŁA II

 Proponowane wydanie Biblii Piekarskiej – zawiera oprócz tekstu Pisma Świętego:

- 360 stron komentarzy św. Jana Pawła II, w tym przemówienia ze Wzgórza Kalwaryjskiego.

- opatrzone jest wstępem kustosza Sanktuarium ks. Władysława Nieszporka mówiącym o realnym działaniu słowa Bożego w życiu każdego człowieka.

- do Czytelników zwraca się również bp Wiktor Skworc, arcybiskup metropolita katowicki, zachęcając do czytania słowa Bożego.

- każdy egzemplarz posiada swój indywidualny numer.

- zawiera także suchą pieczęć, która przedstawia wizerunek Matki Bożej Piekarskiej z charakterystycznimi wieżami Sanktuarium w tle.

- specjalne strony, przeznaczone na zapisywanie ważnych wydarzeń rodzinnych, sprawiają, że to wydanie Biblii może stać się wielopokoleniową kroniką rodzinną.

- w proponowanej edycji znajduje się 83 wspaniałych, całostronicowych ilustracji Gustave’a Doré, nawiązujących do niezwykle cenionych XIX -wiecznych wydań.

- posiada bezcenną wartość duchową ze względu na osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II dla rodzin wspólnie czytających słowo Boże.

- wyjątkowa szata graficzna podkreśla niezwykłą dbałość o estetykę pamiątkowego wydania Pisma Świętego z okazji kanonizacji Papieża Polaka.

Ponadto:
- solidna twarda oprawa z ornamentem tłoczonym w złocie z bogato zdobionym grzbietem (waga 3,7 kg, wymiary 240x330 mm),
- złota wstążka,
- złocone brzegi księgi,
- kremowy papier idealnie współgrający z tekstem i ilustracjami wydrukowanymi brązową farbą (sepią) ułatwiają odbiór treści nie męcząc jednocześnie wzroku,
- kolorowe, średniowieczne mapy Ziemi Świętej.

Święty Jan Paweł II staje się przewodnikiem po tekście biblijnym, uczy jak rozumieć, interpretować i odnosić do własnego życia. Pragnieniem św. Jana Pawła II było, aby w każdej polskiej rodzinie znajdowało się Pismo Święte.Oddawana do rąk Czytelników Biblia z okazji kanonizacji Jana Pawła II została przetłumaczona przez biskupa Kazimierza Romaniuka – jednego z najwybitniejszych polskich biblistów.

Przypominamy, że w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów Sanktuarium
odprawiana jest w każdą sobotę Msza święta o godz. 6.30.

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.