2 4 2 obraz 0

VIII FESTIWAL PIOSENKI MARYJNEJ

„ŚPIEWAJMY NASZEJ PANI”

w ramach obchodów

XII Metropolitalnego Święta Rodziny

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ósmej edycji festiwalu „Śpiewajmy Naszej Pani”, którego finał odbędzie się 22.05.2019 roku. Celem festiwalu jest przybliżenie słuchaczom Pieśni Maryjnych, które nawiązują do kultu Matki Bożej, nieodłącznie związanego z tradycją miasta Piekary Śląskie.

Regulamin konkursu

1. Organizatorem Festiwalu   jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich.

2. Siedzibą Festiwalu jest MDK nr 1 w Piekarach Śląskich , 41-940 Piekary Śląskie, ul. Bytomska 159, tel. (32) 28715 89.

   Materiały dla uczestników można pobrać ze strony internetowej www.mdk1piekary.pl lub odebrać osobiście w siedzibie organizatorów Festiwalu.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać telefonicznie pod numerem 32 287 15 89 lub mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, identyfikujących się z nurtem muzyki chrześcijańskiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest  zaprezentowanie repertuaru o tematyce Maryjnej. Za merytoryczną stronę Festiwalu i konkursu odpowiada Rada Programowa.

4. Uczestników konkursu oceniać będzie jury powołane przez Organizatora. Od werdyktu Jury nie ma odwołania. W sprawach spornych, dotyczących niniejszego regulaminu ostateczną decyzję podejmuje Organizator w porozumieniu z Jury.

     Jury oceniać będzie:

       - dobór repertuaru

       - intonację

       - interpretację

       - ogólny wyraz artystyczny

       - aranżację ( w przypadku zespołów wokalno- instrumentalnych).

5. W konkursie uczestniczyć mogą  soliści, duety, oraz zespoły (zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, schole.) oprócz chórów.

Wokaliści mogą wystąpić z akompaniatorem bądź z półplaybackiem nagranym wyłącznie w formacie audio lub mp3

Organizator przewiduje podział uczestników konkursu na kategorie solistów i zespołów, oraz kategorie wiekowe (o zakwalifikowaniu do kategorii wiekowej decyduje wiek większości członków zespołu):

   Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych kl. I-V

                         Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych kl. VI-VIII i gimnazjum kl. III

                         Kategoria III – młodzież szkół ponadgimnazjalnych i dorośli

                   6. Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

   Etap I – 13.05.2019r godz. 11.00 - przesłuchania   konkursowe   w auli   Muzeum Sanktuaryjnego (parter budynku Muzeum) przy Bazylice NMP w Piekarach Śląskich przy ul. Ficka 7a według następującego harmonogramu:

   1. soliści i zespoły szkół podstawowych kl. I - V

   2. soliści i zespoły szkół podstawowych kl. VI-VIII i gimnazjum kl. III        

   3. soliści i zespoły szkół ponadgimnazjalnych i dorośli

UWAGA: Szczególowe godziny przesłuchań zostaną zamieszczone 12.05.2019r na stronie internetowej www.mdk1piekary.pl,   i na facebooku.

  

   Etap II – 22.05.2019 r. godz. 16.00 - koncert finałowy w kościele NMP i Św. BartłomiejaPiekarach Śląskich.

W koncercie wystąpią laureaci wskazani przez Jury.

7. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy wykonają  jeden utwór  o   łącznym czasie    

     nieprzekraczającym 5 minut.

8. Podmiot zgłaszający uczestnika konkursu zobowiązany jest dostarczyć kartę zgłoszenia i zgodę na przetwarzanie danych osobowych pocztą, pocztą elektroniczną ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) bądź osobiście do siedziby organizatora Festiwalu, w nieprzekraczalnym  terminie do 10.05.2019r.

   Solistów śpiewających z półplaybackiem prosimy o dołączenie pliku mp3 do zgłoszenia co przyspieszy prezentację utworu podczas przesłuchań.

   Zgłoszenia dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

    Uczestnik może przystąpić do konkursu tylko w jednym zespole lub jako solista.

9. Uczestnicy dopuszczeni do udziału w koncercie finałowym   zostaną   poinformowani o tym   fakcie  poprzez

stronę internetową www.mdk1piekary.pl oraz nasz profil na Facebook’u w dniu 14.05.2019r.

  10. Ogłoszenie ostatecznych wyników konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi w czasie   koncertu finałowego.

11. Organizator zastrzega sobie prawo do dysponowania materiałem audiowizualnym z koncertów, uwzględniając    obowiązujące prawo   autorskie (tj.  dysponowania  materiałem z imprezy w następujących polach eksploatacji: utrwalenie, rejestracja i emisja w celach promocyjnych).

12. Organizator nie zwraca kosztów poniesionych przez uczestników Festiwalu, w tym kosztów podróży, wyżywienia, noclegów itp. oraz nie ubezpiecza uczestników Festiwalu. 

 

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANCYH OSOBOWYCH

DO POBRANIA (KLIKNIJ)

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.