Kościelny pełni dyżur w zakrystii w godzinach Mszy i nabożeństw.

W tygodniu: 6.00 - 10.45 oraz 17.00 - 18.45

W niedziele: 6.00 - 19.30

 

JEŚLI W PODANYCH POWYŻEJ GODZINACH ZAKRYSTIA JEST ZAMKNIĘTA,

PROSIMY O CIERPLIWE OCZEKIWANIE NA POWRÓT PANA KOŚCIELNEGO.


POŚWIĘCENIE DEWOCJONALIÓW

Dewocjonalia do poświęcenia można przynosić do zakrystii o dowolnej porze, jednak samo poświęcenie odbywa się dopiero wówczas, gdy w zakrystii obecny będzie kapłan. W związku z tym poświęcenie dewocjonaliów ma miejsce najczęściej bezpośrednio przed lub po Mszy świętej.


WOTA DZIĘKCZYNNE I BŁAGALNE

Osoby, które pragną złożyć wotum jako dowód wdzięczności za łaski otrzymane przez wstawiennictwo Matki Bożej lub prosić Maryję o opiekę, mogą przynieść swój dar o każdej porze do zakrystii lub w sytuacji, gdy zakrystia jest niedostępna, przekazać dar w kancelarii.

Każde wotum otrzymuje numer katalogowy, do którego za zgodą ofiarodawcy są przypisane jego dane osobowe oraz intencja złożenia wotum.


ZAMAWIANIE MSZY ŚWIĘTEJ

W zakrystii możliwe jest zamówienie Mszy świetej, ale bez wyznaczonego terminu jej odprawienia, jedynie gdy kancelaria parafialna oraz centrum pielgrzymkowe są nieczynne.

Zawsze możliwe jest natomiast składanie tzw. zalecek, czyli kartek z intencjami modlitewnymi zarówno za osoby żyjące, jak i zmarłe. Są one odczytywane w czasie najbliższej Mszy świętej lub podczas innej, wskazanej przez osobę składającą daną zaleckę.

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.