**************** 

TRANSMISJA  NA ŻYWO

YOUTUBE bazylika 2

 

****************

1. Nabożeństwa wielkopostne:

- droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 oraz w sobotę o godz. 10.45 (na Kalwarii, początek na Rajskim Placu)

- droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 w piątek

- gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 w niedzielę

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku od 10.45 - 17.30.

3. Okazja do spowiedzi od wtorku do soboty od 11.00 - 13.00 oraz od 15.30 - 18.00.

4. W środę o godz. 18.45 w centrum pielgrzymkowym "Medytacje nad słowem Bożym".

5. W czwartek przeżywamy odpust sanktuaryjny z okazji Święta Katedry Św. Piotra.

O godz. 18.00 Msza święta w intencji ks. Adama, który obchodzi swoje urodziny. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

6. W piątek o godz. 16.00 droga krzyżowa dla dzieci oraz spowiedź dla uczniów klas V i VI. O godz. 16.30 Msza święta szkolna.

7. W sobotę o godz. 11.00 Msza święta na rozpoczęcie uroczystości wprowadzenia relikwii bł. ks. Wincentego Frelichowskiego - patrona harcerzy. Zapraszamy serdecznie wszystkich harcerzy, jak i osoby które kiedyś były związane z harcerstwem do udziału w tej uroczystości. Instalacja relikwii i wizerunku bł. Wincentego nastąpi w niedzielę 25.02. po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele kalwaryjskim.

8. Misjonarze Oblaci NMP z Katowic – Koszutki zapraszają na adorację relikwii Krzyża Świętego w sobotę 24.02. od godz. 15.00.

9. W związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą objawień MB w Lourdes organizujemy pielgrzymkę do tego sanktuarium, a także do sanktuarium czarnej Madonny w hiszpańskim Montserrat. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28.04. - 5.05. Szczegółowe informacje i zapisy w centrum pielgrzymkowym (tel. 519 512 902). W czwartek o godz. 18.30 spotkanie organizacyjne w centrum.

10. Podobnie, jak w ubiegłym roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na budowę Domu Rekolekcyjnego NAZARET. Numer KRS jest dostępny na ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła, w kiosku i centrum pielgrzymkowym. Bardzo serdecznie dziękujemy za ubiegłoroczne ofiary.

11. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Jest to część akcji Caritas "Rodzina Rodzinie", która polega na finansowym wsparciu konkretnej rodziny (bądź rodzin) poprzez comiesięczną zadeklarowaną wcześniej kwotę.

12. W związku z pojawieniem się w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

13. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.