1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII niedzielę zwykłą. Kościół w Polsce obchodzi ponadto Dzień Papieski, dlatego przed kościołem można złożyć ofiarę na fundusz stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00 oraz na różaniec na Kalwarii o godz. 13.45, który rozpocznie się na Rajskim Placu.

2. W tygodniu do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszamy grupy apostolskie zgodnie z planem zamieszczonym w gablotkach.

Różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 17.15

(we wtorek w ramach nowenny do MB Piekarskiej o godz. 17.00)

w niedzielę na Kalwarii o godz. 13.45

3. We wtorek święto św. Jadwigi. Obchodzimy w tym dniu 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

4. W czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty - patrona służby zdrowia. 

5. W piątek o godz. 19.00 wyruszymy z Rajskiego Placu, by wspólnie odmówić modlitwę różańcową na Kalwarii. Towarzyszyć nam będzie św. Ojciec Pio, którego słowa stanowić będą rozważania poszczególnych tajemnic. 

6. Spotkania grup apostolskich:

- czwartek, godz. 18.30 - Wieczernik modlitwy za kapłanów

- piątek, godz. 10.30 - Apostolstwo Dobrej Śmierci

- sobota, godz. 14.00 - III Zakon Świętego Franciszka

7. Zbiórka ministrancka w sobotę o godz. 9.00, a spotkanie dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 w salkach katechetycznych.

8. Wszystkie dzieci w wieku szkolno-przedszkolnym serdecznie zapraszamy do udziału w "Balu Wszystkich Świętych", który odbędzie się w sobotę 27 października. Wejściówki na bal można nabyć w centrum pielgrzymkowym. Szczegóły na plakatach.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

10. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Datki ze skarbony wspierają akcję Caritas "Rodzina Rodzinie" oraz "Śląskie dla Aleppo".

11. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież",

a także "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  2018 balwsz

 

sztafeta sw 2018

lourdes 2019

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.