1. Trwa miesiąc październik, który w szczególny sposób przeżywamy pod znakiem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w bazylice, a także do modlitwy indywidualnej w gronie rodzinnym. Wypełnijmy z ufnością wezwanie Matki Bożej skierowane do dzieci fatimskich: "odmawiajcie różaniec, aby uprosić pokój dla świata".

Nabożeństwa różańcowe w bazylice odprawiane będą o godz. 17.15 (poniedziałek - sobota)

oraz o godz. 13.45 w niedzielę (na Kalwarii).

We wtorek różaniec łączymy z nowenną do MB Piekarskiej o godz. 17.00.

Różaniec prowadzą grupy parafialne według planu wywieszonego w gablotkach.

2. Zachęcamy do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, a nie narodzonych dzieci. Podpisy zbierane są w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej przed kościołem. Podpis złożyć mogą wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia. Będzie potrzebny adres i numer PESEL.

3. Miejski Dom Kultury w Kozłowej Górze zaprasza dzisiaj na projekcję filmu na temat modlitwy różańcowej: „Teraz i w godzinie śmierci". Początek seansu o godz. 18.00. Cena biletu to 10 zł.

4. W piątek o godz. 16.00 okazja do spowiedzi swiętej dla dzeci, a następnie Msza święta szkolna o godz. 16.30.

5. W piątek o godz. 19.00 "Młodzieżowy różaniec na Kalwarii". Początek na Rajskim Placu. Zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich którym codzienne obowiązki nie pozwalają na wspólną modlitwę w innych godzinach.

6. Spotkanie III Zakonu św. Franciszka w sobotę o godz. 14.00 w centrum pielgrzymkowym.

7. Dla uczczenia św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Piekary Śląskie, w przyszłą niedzielę 22 października odbędzie się koncert w wykonaniu "Trzech Księży Tenorów" wraz z Rozrywkową Orkiestrą Power of Winds. Początek o godz. 17.00.

8. Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, która trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

9. Dziękujemy złożone dzisiaj ofiary, szczególnie za wsparcie potrzeb Sanktuarium w ramach kolekty kopertowej - Bóg Zapłać. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

koncert tenor

 

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.