1. Dzisiaj II niedziela adwentu. O godz. 15.00 zapraszamy na nieszpory, a o godz. 18.00 na różaniec.

Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzieci zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30, w piątek o 16.30, młodzież i dorosłych – w piątki o 19.00.

3. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się we wtorek o 18.30, a Koła Przyjaciół Radia Maryja – w środę po mszy św. o godz. 8.00.

4. W czwartek (13 dzień miesiąca), po mszy św. wieczornej (tj. ok.18.45) zapraszamy na nabożeństwo maryjne z modlitwą różańcową o uzdrowienie duszy i ciała oraz z tzw. błogosławieństwem lourdzkim Najświętszym Sakramentem.

5. W sobotę 15 grudnia o godz. 10.00 Eucharystią rozpoczniemy Dzień Modlitw za ludzi chorych, ubogich, bezdomnych i uzależnionych. W programie jest także różaniec, konferencja i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Świętami, w sobotę 22 grudnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

7. Budujemy Piekarskie Betlejem. Zwracamy się o pomoc w przygotowaniach. Trwa zbiórka warzyw dla zwierząt: można je składać w koszach pod sercem w kaplicy pokuty i pojednania. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na organizację „Piekarskiego Betlejem".

8. W piątek 18 stycznia 2019 r. w bazylice, w ramach kolędowania w „Piekarskim Betlejem”, zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Golec uOrkiestra”. Bilety będą dostępne od 15 grudnia w centrum. Serdecznie zapraszamy!

9. W Centrum Pielgrzymkowym są do nabycia wznowione prenumeraty czasopism: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Miłujcie się”. Można także nabyć świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom "Caritas".

10. W dniach 1-9 czerwca przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Chorwacji, Bośni i Słowenii. Chętnych zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.

11. Rekolekcje dla bierzmowańców organizowane przez naszą parafię odbędą się w Czarnej Górze koło Białki Tatrzańskiej w terminie 21-29 czerwca. Ich koszt to 650 zł (pobyt w pokojach z łazienkami, wyżywienie, transport oraz możliwość korzystania z kompleksu sportowego). Zapisy i informacje u animatorów grup oraz u ks. Mariusza.

12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych.

13. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. 

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

czuwanie tomek

betlejem2019


adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.