T R A N S M I S J A     N A   Ż Y W O

YOUTUBE bazylika 2

 ********** 

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 26 maja odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Mszy św. na szczycie będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce - abp Salvatore Pennacchio. Pielgrzymka rozpoczyna się powitaniem księży biskupów w bazylice o godz. 9.30, dlatego wypadnie msza św. o 9.00. Msze w tym dniu odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 10.30, 12.00, 14.00, 16.00 (po powrocie procesji z kalwarii), 18.30. W niedzielę pielgrzymkową od 7.00 do 14.00 w kaplicy św. Rafała na Rajskim Placu będzie trwała modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 na Kalwarii będzie nabożeństwo majowe i procesja z Obrazem do Bazyliki, gdzie śpiewem Te Deum zakończymy pielgrzymkę. Na czas pielgrzymki udekorujmy okna, szczególnie wzdłuż ulicy Bytomskiej.
 2. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki na modlitewne czuwanie przed pielgrzymką.
 3. W ramach bezpośredniego przygotowania do pielgrzymki stanowej, w piątek o 19.00 zapraszamy młodzież na szczyt Kalwarii do pomocy w ustawianiu barierek, w sobotę o 9.00 – mężczyzn do pomocy, a o 12.00 – rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu kościoła kalwaryjskiego i kaplic.
 4. W czwartek o godz. 18.30 w Ogrodzie Anioła odbędzie się spotkanie służb oraz wszystkich przygotowujących pielgrzymkę mężczyzn. Serdecznie prosimy panów o pomoc w zbieraniu kolekty.
 5. Finał konkursu piosenki maryjnej „Śpiewajmy naszej Pani” odbędzie się w środę o godz. 16.00 w Bazylice.
 6. Dzisiaj przed kościołem są sprzedawane kremówki papieskie, z których dochód zostanie przeznaczony na organizację pieszej pielgrzymki do Częstochowy.
 7. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo majowe, a dzisiaj o 17.00 na koncert maryjny w wykonaniu Orkiestry Dętej Huty Łabędy i solistów.
 8. Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 9. W czasie pielgrzymki prosimy zwracać uwagę na tzw. kieszonkowców i osoby które podają się za służby porządkowe, a nie posiadają identyfikatorów.
 10. W środę od 8.30 do 15.00 Zespół Szkół Techniczno–Zawodowych przy ul. Bytomskiej zaprasza na dzień otwarty. W gablotce znajduje się informacja
  o bezpłatnej cyfrowej mammografii.
 11. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, władze naszego miasta informują, że w związku z remontem Szkoły Podstawowej nr 2, komisje wyborcze nr 11 i 12 zostały przeniesione do Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Ks. Popiełuszki 14.

Za złożone dzisiaj ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i najnowszego numeru miesięcznika „Z Piekarskich Wież”.

Uczestnikom Eucharystii życzymy obfitych łask Chrystusa i opieki Pani Piekarskiej. Alleluja!

 

2019 kalendarium

adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.