Okazja do spowiedzi w bazylice:

wtorek - sobota 

11.00 - 13.00 oraz 15.30 - 18.00

15 min. przed Mszą świętą

****************

Uwaga! - Msze święte w wigilię (niedziela): 6.30, 7.30. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00

spowiadać będziemy do godz. 15.00, po czym kościół będzie zamknięty aż do pasterki

****************

1. Przygotowując się na Święta Bożego Narodzenia zapraszamy na Roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej w okresie adwentu. Odprawiamy ją od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, a w piątek o godz. 16.30. Roraty młodzieżowe w piątki o godz. 19.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów oraz świec.

2. Dzisiaj przed kościołem zespół charytatywny przeprowadza zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

Można także pomóc w ramach akcji „Polacy na Kresach” przez przynoszenie trwałych artykułów spożywczych, przyborów szkolnych, nieuszkodzonych zabawek itp. Dary te składamy w centrum do 12 grudnia. Zostaną one przesłane do zaprzyjaźnionej parafii św. Bartłomieja w Drohobyczu na Ukrainie.

3. W ramach adwentowego uczynku miłosierdzia zachęcamy do napełniania serca stojącego w kaplicy pojednania obok konfesjonałów różnego rodzaju słodyczami, maskotkami i drobnymi prezentami. Będą one rozlosowane wśród dzieci chodzących na roraty, a także przekazane do ubogich rodzin naszej parafii. Ponadto obok serca znajduje się skarbonka, w której zbieramy ofiary na pomoc w zorganizowaniu Świąt dla mieszkańców Syrii, poszkodowanych w ramach działań wojennych.

4. Przez wszystkie niedziele adwentu na stoisku obok Rajskiego Placu trwa Kiermasz Adwentowy, który jest dostępny od godz. 9.00 – 15.00

Na kiermaszu można nabyć: wypieki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian, opłatki, lampiony, świece Caritas i wiele innych drobiazgów dekoracyjnych, a także wieńce adwentowe i dekoracje świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców z ochronki parafialnej. 
Zachęcamy także do nabycia świec Caritas oraz Biblii Piekarskiej. Ponadto dzieci Maryi będą rozprowadzać ciastka świąteczne.

5. Spotkania formacyjne: 

- Koło Przyjaciół Radia Maryja w środę po Mszy św. o godz. 8.00 w centrum

- III Zakon św. Franciszka w sobotę o godz. 14.00 w centrum.

6. Świąteczny obchód chorych z posługą sakramentalną odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii do czwartku.

7. Zapraszamy na parafialny bal karnawałowy, który odbędzie się 20 stycznia w auli sanktuaryjnej. Zgłoszenia i szczegóły w centrum pielgrzymkowym.

8. W centrum pielgrzymkowym można nabyć bilety na koncert kolędowy "Betlejem w Spodku", który odbędzie się 29 grudnia o godz. 19.00.

9.  Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, która trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

10. W związku z pojawieniem się w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby wszelkie podejrzane zachowania osób przebywających na terenie kościoła niezwłocznie zgłaszać na probostwie lub w zakrystii.

11. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę przypada kolekta kopertowa. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.