****************

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Witamy w naszej bazylice wszystkich mężczyzn i młodzieńców, którzy przybyli, aby pokłonić się Panience Piekarskiej. W związku z pielgrzymką Msza św. o godz. 9.00 wypada, a Msza o godz. 16.00 rozpocznie się po przybyciu z Kalwarii procesji z Obrazem. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00 na Kalwarii, a wieczorny różaniec o godz. 18.00 w bazylice.

2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe: jutro i w środę o godz. 17.30, a we wtorek w ramach nowenny do MB Piekarskiej o godz. 17.00

Jutro o godz. 17.00 nabożeństwo majowe przy kaplicy Maria Hilf. W gablotce obok centrum pielgrzymkowego można znaleźć mapkę dojazdu.

3. W środę po Mszy wieczornej spotkanie grupy misyjnej w centrum pielgrzymkowym.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 6.30, 8.00 (po Mszy wyrusza procesja), 10.30, 12.00, 14,00, 16.00, 18.30.

Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: z kościoła przez "deptak" do ul. Damrota, następnie Moniuszki, Konstytucji 3. Maja, Damrota i Bytomską do kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe oraz dzieci sypiące kwiaty.

Zachęcamy także do udziału w obchodach oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją wokół kościoła odprawiać będziemy do piątku 8 czerwca (włącznie) o godz. 17.30. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci sypiących kwiaty.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w piątek wynagradzamy za nasze grzechu NSPJ. O godz. 19.00 Msza młodzieżowa. Wieczorne czuwanie modlitewne rozpocznie o godz. 20.00 godzina maryjna, następnie Eucharystia o godz. 21.00, a po niej godzina miłosierdzia, która zakończy czuwanie. Modlitwę prowadzi parafia św. Ap. Piotra i Pawła z Kamienia.

- w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawimy po Mszy świętej o godz.10.00

6. W sobotę zapraszamy wszystkie osoby modlące się za kapłanów, a szczególnie członków "Margaretek" i "Wieczernika" na doroczną pielgrzymkę. Rozpocznie się ona Mszą o godz. 10.00.

7. W przyszłą niedzielę archidiecezjalna pielgrzymka osób niewidomych i słabo widzących do Piekarskiej Pani. Rozpocznie ją Msza święta o godz. 10.30.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

9. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Datki ze skarbony wspierają akcję Caritas "Rodzina Rodzinie" oraz "Śląskie dla Aleppo".

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, którą w lutym 2019 r. planuje zorganizować nasza parafia. Szczegółowe informacje w centrum pielgrzymkowym.

11. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

12. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.