1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 15.00 oraz na różaniec o godz. 18.00. W tygodniu różaniec odmawiamy o 17.30. We wtorek o godz. 17.00 nowenna do MB Piekarskiej.

2. We wtorek 21 listopada przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do uczczenia Jezusa Eucharystycznego po każdej Mszy świętej, aż do godz. 17.00. Wystawienie w tym dniu odbywa się nie w kaplicy św. Bartłomieja, lecz na ołtarzu głównym.

Wtorek to równocześnie wspomnienie liturgiczne św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Służbę ołtarza wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na spotkanie do auli.

3. W środę wspominamy św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego, a także naszego chóru sanktuaryjnego. Zapraszamy do włączenia się we wspólne chwalenie Boga i Matki Najświętszej w ramach tej wspólnoty. Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30 w centrum pielgrzymkowym. Z okazji swojego święta dzisiaj o godz. 16.00 chór "Święta Cecylia" włączy się w liturgię, a po Mszy wykona krótki koncert.

4. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.00. 

5.  W sobotę 25 listopada podczas Mszy świętej o godz. 18.00 ks. abp Witor Skworc powoła "Piekarskie Bractwo Kalwaryjskie", którego celem jest szerzenie kultu pasyjnego poprzez czynny udział w Misteriach Kalwaryjskich oraz przez troskę o zachowanie dziedzictwa Kalwarii jako żywego pomnika wiary kolejnych pokoleń. Do Bractwa należeć może każdy, komu bliska jest Piekarska Kalwaria, bez względu na aktualne miejsce zamieszkania. Zapisy są przyjmowane w centrum pielgrzymkowym. Spotkanie organizacyjne dla członków odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w auli.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla. W imieniu księdza Arcybiskupa zapraszamy do katedry w Katowicach na Mszę świętą o godz. 12.00 w intencji wszystkich diecezjan.

7. Od przyszłej niedzieli jak i przez wszystkie niedziele adwentu na Rajskim Placu będą sprzedawane wieńce adwentowe i stroiki świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców z ochronki parafialnej.

8. W środę 29 listopada o godz. 19.00 w ramach 12. Festiwalu im. G.G.Gorczyckiego odbędzie się w naszej bazylice koncert zespołu Cracow Royal Singers, który wykona utwory religijne takich kompozytorów jak: Gorczycki / Palestrina / Byrd / Tallis / Nowowiejski. Dokładny program festiwalu podany jest na ulotkach i plakatach w centrum. 

9.  Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, która trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

10. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież", w którym znaleźć można m.in. plan kolędy 2017/2018.

Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

32

 

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.