FB IMG 1547652339015

UWAGA!!!

W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONĄ PRZEZ PREZYDENTA RP ŻAŁOBĄ NARODOWĄ

KONCERT ZESPOŁU GOLEC uORKIESTRA W NAJBLIŻSZY PIĄTEK NIE ODBĘDZIE SIĘ.

KONCERT ZOSTAJE PRZESUNIĘTY NA PIĄTEK 25.01.

PROSIMY O PRZEKAZYWANIE TEJ INFORMACJI.

**************************

 

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 15 nieszpory kolędowe, a o godz. 17.00 kolędowanie z zespołem AGAPETOS (w bazylice).

Z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę świętą o godz. 18.30, a następnie na nabożeństwo maryjne w ramach którego odmówimy różaniec z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała zakończony tzw. błogosławieństwem lourdzkim. 

2. Spotkanie kolędowe Bractwa Kalwaryjskiego odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej, a Sodalicji Niewiast – w czwartek o godz. 15.00.

3. Z uwagi na piątkowy koncert zespołu Golec u Orkiestra i konieczność przygotowania bazyliki kościół w tym dniu będzie otwarty do godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30 i 18.00. Kolędowanie rozpoczniemy o godz. 19.00. Osoby z zaproszeniami prosimy o przybycie od godz. 18.15, a wszystkich którzy nie zmieszczą się w bazylice zachęcamy do śledzenia koncertu na telebimie umieszczonym na Rajskim Placu.  Zamiast koncertu w dniu 18.01. zapraszamy do auli sanktuaryjnej na katechezę dorosłych w formie lectio divina. Początek po Mszy świętej o godz. 18.00

4. Do końca stycznia można odiwedzać Piekarskie Betlejem. Dzisiaj kawiarenka zaprasza na tradycyjny Festiwal Domowych Wypieków.

5. W niedzielę 3 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na przedstawienie historyczne pod tytułem: „Ksiądz Ficek - Apostoł Śląska”, które opowiada historię legendarnego, piekarskiego proboszcza i budowniczego naszej świątyni. Widowisko ubogaci kwartet smyczkowy i występ śpiewaczki operowej.

6. Serdecznie dziękujemy za przekazanie w minionym roku 1% podatku na rzecz budowy Domu „NAZARET” i podobnie, jak w latach ubiegłych zwracamy się  z prośbą o takie wsparcie. Ofiarę można przekazać wpisując w formularzu PIT następujące dane:

Stowarzyszenie Katolickiej Wspólnoty „Emanuel”
KRS 0000003534 - Nazaret - Piekary 

7. Parafia w Brzezinach zaprasza w trzecie środy miesiąca na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Osoby zainteresowane tematyką uzależnień oraz metod ich leczenia zapraszamy na cykl wykładów organizowany przez parafię św. Józefa. Szczegóły na plakatach w gablocie obok centrum pielgrzymkowego.

8. W dniach 1-9 czerwca przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Chorwacji, Bośni i Słowenii. Bliższe informacje i ramowy plan pielgrzymki są dostępne w centrum pielgrzymkowym.

9. Rekolekcje dla bierzmowańców organizowane przez naszą parafię odbędą się w Czarnej Górze koło Białki Tatrzańskiej w terminie 21-29 czerwca. Ich koszt to 650 zł (pobyt w pokojach z łazienkami, wyżywienie, transport oraz możliwość korzystania z kompleksu sportowego). Zapisy i informacje u animatorów grup oraz u ks. Mariusza.

10. Zachęcamy do lektury miesięcznika "Z Piekarskich Wież", „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych. W Centrum Pielgrzymkowym są do nabycia wznowione prenumeraty czasopism: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Miłujcie się”. 

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom

życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa

i nieustannej opieki Panienki Piekarskiej.

betlejem2019

2019 kalendarium
adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.