****************

1. Przeżywamy dzisiaj XVI niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 odprawimy nieszpory, a o godz. 18.00 odmówimy różaniec.

2. W tygodniu różaniec odmawiamy o godz. 17.30, a we wtorek odprawiamy nowennę do MB Piekarskiej o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu wspominamy:

- w środę św. Jakuba, apostoła - patrona pielgrzymów. Zachęcamy do zapoznania się z tzw. szlakiem św. Jakuba, na którego drodze leży także nasze sanktuarium.

- w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Obchody różańcowe cz. I, II i III rozpoczynają się o godz. 16.00 na Rajskim Placu, następnie wyjście na Kalwarię. Zakończenie obok figury św. Anny.

- w przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Błogosławieństwo na placu obok bazyliki po Mszach o godz. 10.30, 12.00, 14.00.

4. Przypominamy o przedłużeniu opłaty za rezerwację miejsca cmentarnego po 20 latach od pochówku lub po 10 latach od ostatniego przedłużenia rezerwacji. Opłaty należy składać w kancelarii parafialnej, przynosząc ze sobą ostatni dowód wpłaty.

5. Zachęcamy do skorzystania z oferty kawiarenki "Pod Aniołem", która w lecie przeniesiona jest do ogrody anioła. Można tam wypić pyszną kawę, bądź spróbować domowych wypieków. Dom pielgrzyma zaprasza ponadto na obiady i inne posiłki.

6. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 30.07 – 3.08. Zapisy w centrum pielgrzymkowym. Jak co roku w środę 1 sierpnia w Częstochowie przeżywać będziemy tzw. "dzień piekarski". Zapisy na wyjazd autokarowy w centrum pielgrzymkowym.

7. Decyzją Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca ks. Proboszcz Władysław Nieszporek w związku z osiągnięciem przewidzianego prawem diecezjalnym wieku emerytalnego, z dniem 28 lipca przechodzi na kapłańską emeryturę. Jednocześnie powierzone zostaje mu zadanie kontynuowania budowy domu rekolekcyjnego "Nazaret". Nowym kustoszem i proboszczem sanktuarium piekarskiego mianowany został ks. Krzysztof Fulek, dotychczas pełniący posługę proboszcza w par. św. Andrzeja Boboli w czerwionce-Leszczynach. 

Liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

9. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Datki ze skarbony wspierają akcję Caritas "Rodzina Rodzinie" oraz "Śląskie dla Aleppo".

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku, którą w lutym 2019 r. planuje zorganizować nasza parafia. Szczegółowe informacje w centrum pielgrzymkowym.

11. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

14. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

 

reg sil 2018

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.