**************************

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - niedziela, godz. 15.00

Droga Krzyżowa

- piątek, godz. 17.15 w bazylice

- sobota, godz. 10.45 na kalwarii (początek na Rajskim Placu)

- dla dzieci - w piątek o godz. 16.00

2. Witamy w naszym Sanktuarium ks. Zdzisława Prusaczyka, misjonarza z Rwandy, który głosi do nas Słowo Boże. Ofiara zebrana przed kościołem zostanie przeznaczona na potrzeby misji pallotyńskiej przy Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho.

3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Po mszach św. będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Udzielimy też specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.

4. W środę swoje urodziny obchodzi ks. Paweł Pukowiec. Zapraszamy na mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00.

5. W piątek 29 marca o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła kalwaryjskiego na nabożeństwo Męki Pańskiej przygotowane przez Bractwo Kalwaryjskie i Chór Legato. Nabożeństwo zakończymy adoracją ran Chrystusa na Całunie Turyńskim, którego kopia pozostanie w naszym sanktuarium. Prosimy zabrać świece.

5. W Centrum Pielgrzymkowym i w zakrystii można nabyć wydany staraniem Sanktuarium i Bractwa, „Piekarski Modlitewnik Pasyjny”, który będzie pomocny w czasie drogi krzyżowej, gorzkich żalów, obchodów kalwaryjskich i Misterium Męki Pańskiej. 

6. W Centrum Pielgrzymkowym można także nabyć paschaliki wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne parafii i diecezji.

7. Zapraszamy na cykl spotkań zatytułowany „Dogmatyka dla liderów”, które będą odbywać się w wyznaczone środy od 27 marca o godz. 19.00. Dodatkowych informacji udziela ks. Mariusz.

8. Na czas Wielkiego Postu została otwarta kaplica Ecce Homo (po prawej stronie wychodząc z bazyliki), gdzie znajduje się figura Jezusa umęczonego. Zachęcamy do nawiedzenia i modlitwy.

9. Serdecznie dziękujemy za przekazanie w minionym roku 1% podatku na rzecz budowy Domu „NAZARET” i podobnie, jak w latach ubiegłych, zwracamy się z prośbą o takie wsparcie. Numer KRS-u jest dostępny na ulotkach, a także w miesięczniku „Z Piekarskich Wież”.

         Stowarzyszenie Katolickiej Wspólnoty „Emanuel”
         KRS 0000003534 - Nazaret - Piekary
10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do lektury nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz „Gościa Niedzielnego” i prasy katolickiej, którą można nabyć w centrum pielgrzymkowym.

nabozenstwo pasyjne

plakat misterium 2019 

 

 

2019 kalendarium
adoruj

facebook znajdz nas

  

buduj z nami

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.