1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 15.00 oraz na różaniec o godz. 18.00. W tygodniu różaniec odmawiamy o godz. 17.30, a wtorek modlimy się podczas nowenny do MB Piekarskiej o godz. 17.00. 

2. W czwartek o godz. 17.00 w domu katechetycznym przyjmowane będą zapisy dzieci, których rodzice pragną posłać je do Wczesnej Komunii Świętej.

4. W piątek o godz. 16.30 Msza święta szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci.

5. Biblijna Katecheza dla dorosłych w formie lectio divina w piątek po Mszy wieczornej (ok. 18.45) w kawiarence centrum pielgrzymkowego.

6. Zbiórka ministrancka w sobotę o godz. 9.00, a spotkanie dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 w salkach katechetycznych. 

7. Pielgrzymka dekanatu Chorzów odbędzie się w przyszłą sobotę. Msza święta o godz. 16.00.

8. W centrum pielgrzymkowym można się zapisać na wyjazd do katedry Chrystusa Króla na spotkanie w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki Róż Różańcowych, która odbędzie się w przyszła sobotę. Wyjazd o godz. 7.15.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

10. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Datki ze skarbony wspierają akcję Caritas "Rodzina Rodzinie" oraz "Śląskie dla Aleppo".

11. W związku z obecnością w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

12. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary. 

Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież", a także "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

facebook znajdz nas

  

  *****

Miro poor syrians

Ojciec Firas Lutfi OFM Przełożony Franciszkańskiego Konwentu w Aleppo zwrócił się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu budowy Ośrodka dla dzieci w Aleppo. Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci. Z tego 1/3 to sieroty. Wpłaty należy kierować na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej 

90 1560 1111 0000 9070 0011 6398

Jako tytuł wpłaty konieczny jest dopisek „Śląskie Dzieciom Aleppo”

   *****

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.